55 inch LG 55NANO75 VOICE CONTROL NANOCELL HDR 4K TV
For sale by: DHAKA ELECTRONICS, 26 Apr 2022 08:26 am Location: Dhaka, Dhaka, Basundhara
Tk 86,000
Shere This Ad:
20W audio output
NanoCell technology
Intelligent voice control
Works with Apple AirPlay
WiSA speaker 2.0-channel compatible
WebOS Smart TV Operating System
Screen Size   -    55''
Panel   -    Flat
Resolution   -    4K, 3840 x 2160p
Technology   -    LED
Response Time   -    5ms
Refresh Rate   -    50HZ
Contrast   -    HDR10, HDR10+
Brightness   -    High Dynamic Range
TV Tuner   -    Digital / Analog
Sound   -    20 Watt Sound Output, Dolby Digital Plus Dolby Atmos
Connectivity   -    USB / HDMI / Wi-Fi / Bluetooth
Remote   -    Voice Remote Control
Operating System   -    WebOS
Other Features   -    HDR 10 Pro
Billion Rich Color
Full Web Browser
Auto Low Latency Mode
Hands-free Voice Control
Magic Mobile Connection
HDR Dynamic Tone Mapping
HEAD OFFICE:
55/B PURANA POLTON,DHAKA 1000
NOAKHALI TOWER
NUE (4th Floor)
DHAKA ELECTRONICS.
SAIFIN ABEDIN
CONTACT US : 01766-234363.
https://www.facebook.com/Dhaka-Electronics
*** 5 YEARS SERVICE WARRANTY.
*** EMI AVAILABLE.
*** HOME DELIVERY IS AVAILABLE.
*** ALL PRODUCT ARE BRAND NEW INTACT BOX.
*** CASH ON DELIVERY IN DHAKA & NARAYANGONJ CITY.
*** PRODUCTS ARE SENT THROUGH COURIER SERVICE TO ALL DISTRICTS & UPAZILAS OF BANGLADESH.
*** WE ALSO SUPPLY SONY BRAVIA,SAMSUNG,LG,XIAOMI Mi QLED,OLED,4K,SMART LED TV.
*** WE ALSO SUPPLY CHIGO,MIDEA,GENERAL,SHARP,HITACHI,GREE & PANASONIC AC. (SPLIT,CASSETTE,CEILING)
#:- Note: Price may vary over time.
Similar ads
SONY BRAVIA 55 inch X80J HDR 4K ANDROID GOOGLE TV
18 Feb 2022 08:55 am
TK 85,500
SAMSUNG AU9000 55 inch UHD 4K SMART TV PRICE BD
03 Nov 2022 06:28 am
SONY BRAVIA 55 inch X75K HDR 4K GOOGLE TV
23 Mar 2023 08:35 am
55 inch SONY BRAVIA X80J UHD 4K ANDROID GOOGLE TV
08 Mar 2022 08:20 pm
Ipad air m2 2022 13 inch 128gb usa variant
27 Sep 2025 01:20 pm
65 inch Haier H65P7UX HQLED 4K SMART GOOGLE TV Official
15 Jan 2024 12:32 pm
SAMSUNG AU7700 65 inch UHD 4K SMART TV PRICE BD
11 Nov 2022 06:59 am
XiaomiI Mi 65 inch L65M5-5ASP 4S UHD 4K ANDROID SMART TV
06 Apr 2022 08:47 pm
Epson SureColor R5070L 64-Inch Roll-to-Roll Resin
25 Feb 2026 05:25 pm
SAMSUNG 85 inch QN900B NEO QLED 8K VOICE CONTROL SMART TV
29 Dec 2022 08:33 am
07 Feb 2023 07:37 am
SAMSUNG 82 inch Q800T QLED 8K HDR SMART TV
24 Apr 2022 07:10 pm
SONY BRAVIA 77 inch A80J OLED 4K ANDROID GOOGLE TV
29 May 2022 07:30 am
77 inch SONY BRAVIA A80J XR OLED 4K GOOGLE TV
17 Jun 2022 08:42 am
SONY A80J 77 inch XR OLED 4K GOOGLE TV PRICE BD
30 Nov 2022 07:14 am
SAMSUNG 85 inch QN90B NEO QLED 4K VOICE CONTROL SMART TV
27 Dec 2022 08:08 am
More ads from DHAKA ELECTRONICS
32 SAMSUNG inch N5300 FULL HD SMART TV 1920 x 1080
29 Oct 2021 08:38 am
43 inch JVCO 43J9TS SMART ANDROID DOUBLE GLASS TV
29 Oct 2021 08:35 am
43 inch JVCO 43DK5LSM SMART ANDROID UHD 4K VOICE CONTROL TV
50 inch JVCO 50DE2SM SMART ANDROID UHD 4K VOICE CONTROL TV
SAMSUNG 32 inch T4500 SMART VOICE CONTROL TV (OFFICIAL)
SAMSUNG 32 inch N4010 HD READY LED TV
04 Nov 2021 09:25 pm
TRITON 50 inch NIC-DK5L-S UHD 4K ANDROID VOICE CONTROL TV
04 Nov 2021 09:24 pm
43 inch SAMSUNG T5700 VOICE CONTROL SMART FHD TV
55 inch XIAOMI Mi 4S ANDROID UHD 4K TV (Europe Version)
32 inch SONY BRAVIA W600D SMART LED TV
JBL 9.1 TRUE WIRELESS DOLBY ATMOS SOUND BAR 820W
07 Nov 2021 02:18 pm
HT-RT40 SONY DOLBY BLUETOOTH SOUNDBAR 5.1
07 Nov 2021 02:18 pm
43 inch SMART ANDROID FHD TV NETFLIX & PRIME VIDEO
08 Nov 2021 11:10 am
43 inch SMART ANDROID UHD 4K VOICE CONTROL TV
08 Nov 2021 11:10 am
SAMSUNG 43 inch TU7000 CRYSTAL UHD 4K SMART TV
SAMSUNG 43 inch TU7100 CRYSTAL HDR 4K SMART TV