43 inch Haier H43S80EUX QLED 4K Smart Google TV Official
For sale by: DHAKA ELECTRONICS, 07 May 2025 04:41 pm Location: Dhaka, Dhaka, Paltan
Tk 34,500
Shere This Ad:
                                            This Haier H43S80EUX 43" QLED 4K Google TV is specially designed with a Google-certified Android operating system that features 2GB DDR3 RAM and 32 GB Flash ROM. The QLED display panel can capture fine details with 4K resolution, so it gives a high-quality visual experience. Moreover, it has some amazing features such as ARM Advanced Multi-Core Cortex CA55 CPU, Mali G52 MC1 550Mhz graphics, Netflix, YouTube, Google Play, Google Assistant, Amazon Prime Video, Chromecast, APP Store / Browser, 2.1 HDMI version, Auto-Timer on / off, Bluetooth remote and digital noise reduction.
CPU - ARM Advanced Multi-Core Cortex CA55
Graphics - Mali G52 MC1 550Mhz
RAM - 2 GB DDR3
ROM - 32 GB Flash
System OS - Google TV
QLED 4K Smart TV
Haier Official Warranty.
*** Free Installation & Wall Mount
Item Television
Model H43S80EUX
Brand Haier
Screen Size 43 Inch
Panel Flat
Resolution 4K, 3840 x 2160
Technology QLED, DLED, 4K UHD
Response Time 6.5ms
Refresh Rate 60Hz
Contrast 5000 : 1
Brightness 280 Nits
TV Tuner Analog And Digital
Sound 12W x 2 Speaker