Haier H32K66GH 32" Bezel-less Television offers HD compatibility and supports playback of most HD movies through HDMI/USB interface, which restores every moment with excellent visuals and displays stable color every moment. The Haier television supports the one-button projection of film and television resources realizing multi-screen interaction to give you a more exciting vision. The Haier television allows the sound to be directly transmitted to a Bluetooth-compatible sound system, such as home audio, and a headphone portable speaker. The Haier television support surround sound effects and seven built-in sound modes Standard, Vivid, Sport, Movie, Drama, Music, and News.
Bezel Less
RAM 1GB
ROM - 8GB
Google Android 11.0
Netflix,YouTube,Google Play,Google Assistant,Amazon Prime Video.
* Free Installation & Wall Mount
Haier Official Warranty.
Model H32K66GH
Brand Haier
Screen Size 32"
Panel Flat
Resolution HD
Technology LED
Response Time 20ms
Refresh Rate 60 Hz
Contrast 5000 : 1
Brightness 220cd/m2
TV Tuner Yes
Sound 10W + 10W Audio Power Output